پاتیناژ

این قسمتی از یه مقاله من است که در فاینال اسپور نیوز چندین سال پیش منتشر شده بود امروز اتفاقی دیدمش گفتم براتون بزارم اگه نخوندین بخونینش.

پاتیناژ

پانیناژ ورزش هنری زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. این ورزش زیبا، سخت و پیچیده، دارای چهار زیر شاخه اصلی  است که علاقمندان پس از آموزش حرکات پایه یکی از این چهار رشته را به طور تخصصی انتخاب میکنند. این چهار رشته عبارتند از انفرادی ، دونفره، رقص دو نفره  و گروهی

اجرای حرکات توسط قهرمانان در هر رشته آنقدر زیباست که بینندگان را به وجد می آورد.  در رشته گروهی از دیدن آن همه هماهنگی و نظم دریک گروه با تعداد زیاد متعجب میشوید و جز تحسین بازیکنان  براستی چیزی نمی توان گفت .

در رشته دو نفره محو قدرت مرد در بلند کردن همبازی خود با یک دست و اعتماد بازیکن زن وقتی مرد او را به هوا پرتاب میکند و او پس از چندین دور چرخش در هوا به راحتی روی لبه اسکیت خود فرود میآید می شوید.

در قسمت رقص از لباسهای زیبای بازیکنان لذت میبرید و با شنیدن موسیقی زیبا با تفسیری از حرکات رمانتیک مجذوب آن همه هماهنگی، سرعت و عشق  میشوید.

و در برنامه انفرادی  شاهد رقابت تگاتنگ و مهیج  بازیکنان هستید چنان چه اگربازیکن در روز مسابقه فقط کمی لغزش کند یا اجرا یک پرش را از دست دهد  رتبه بدی در انتظار او خواهد بود، اما بازیکنی که بدون نقص برنامه خود را اجرا کند در روی سکو، مدال طلا را به گردن خواهد آویخت و شما  با این که هم وطن او نیستید همانند
او با بالا رفتن پرچم اشک در چشمانتان حلقه خواهد زد.

/ 4 نظر / 90 بازدید
در آسمان ریاضی

سلام با تشکر از مطالب خوبتان لطفا اگر ممکن هست یک فیلم آموزش اسکیت در حد مبتدی برایم ایمیل نمایید بسیار ممنونم .

mehrnoosh

e nilofare shabani hamone ke alan dare mire bara moasabeghate jahani??

منیر

سلام -فریبا جان دهمین سالگرد وبلاگ شمارا تبریک می گویم.منیر قهرمانی