Fariba Fathi/ فریبا فتحی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ Fariba Fathi/ فریبا فتحی
      اسکیت (آموزش و اطلاع رسانی از تمامی رشته های اسکیت)
گرم کردن و نرمش کردن نویسنده: Fariba Fathi/ فریبا فتحی - دوشنبه ۱۳۸۱/۱٠/۳٠
بنا به خواسته یکی از دوستان فعلا چند نرمش تخصصی این ورزش را توضیح میدهم تا بعد بیشتر به این مورد بپردازیم.

گرم کردن و نرمش کردن
قبل از این که اسکیتهایتان را به پا کنید زمانی را برای نرمش کردن صرف کنید . انجام 15 دقیقه نرمش قبل از فعالیتهای طولانی احتمال صدمات بدنی را کاهش خواهد داد و گرم کردن بدن یک احساس آرامش و راحتی را روی اسکیت به شما می دهد
می توانید قبل از شروع قدم بزنید یا آهسته بالا پایین بپرید این عمل باعث خواهد شد که جریان خونتان به سمت ماهیچه ها برود و سپس نرمشهای کششی را شروع کنید.
تذکر: کششها را به نرمی انجام دهید بدون این که فشار بیاورید و یا به ماهیچه ها ضربه بزنید کشش ها باید تا نقطه ای ادامه پیدا کند که شما کمی احساس ناراحتی میکنید نه درد و 20 تا 30 ثانیه آن را نگه دارید. در زمان نرمش به خوبی تنفس کنید.
ماهیچه های چهار قلو: مقابل یک دیوار با سطح صاف بایستید ، یک دست را برای حفظ تعادل روی دیوار قرار دهید یک پا را از ناحیه زانو خم کنید و تا پشت باسن بالا بیاورید ، با دستی که آزاد است آن را نگه دارید و بسمت بدن فشار دهید . این کشش را برای هر دو پا بمدت 20 ثانیه انجام دهید.
کمر و پشت پا : روی زمین بنشینید در حالی که یک پای شما صاف است و پای دیگر از ناحیه زانو خم ، روی پای صاف بخوابید و این کشش را بمدت 20 ثانیه برای هر دو پا انجام دهید .
باسن و لگن : روی زمین بنشینید در حالی که یک پا صاف و پای دیگر خم در پشت زانوی پای صاف قرار دارد سپس بالا تنه را بسمت پای خم بچرخانید برای حفظ تعادل از یک دست خود استفاده کنید و دست دیگر را روی زانوی پای خم قرار دهید و به زانو فشار بیاورید این کشش را 20 ثانیه برای هر دو پا انجام دهید.
کشاله ران : روی زمین بنشینید در حالی که پاها را تا حداکثرامکان باز کرده اید و روی یک پا بخوابید و 20 ثانیه کشش را برای هر دو پا ادامه دهید .
مچ پا: روی زمین بنشینید در حالی که یک پا صاف و مستقیم قرار دارد و پای دیگر را روی آن بصورت خم بگذارید پنجه پا را بادست به سمت بدن بکشید این کشش را 20 ثانیه برای هردو پا انجام دهید .
کمر: بپشت دراز بکشید و زانو ها را بالا بیاورید و آنها را روی شکم خم کنید این کشش را برای 20 ثانیه انجام دهید.

کشش عضله زردپی طرفین حفره پشت زانو و پشت ساق :
دستها را برای حمایت روی ران چپ گذاشته، زانوی چپ را خم کنید و پای راست را بسمت جلوی خود ببرید .باسن را به عقب فشار دهید تا جایی که احساس کشش در پشت ران راست کنید. اگر پنجه پا را از زمین بلند کنید احساس کشش در پشت ساق پاخواهید کرد.کشش عضله پشت ران :
برای انجام این کشش عضله بزرگ هامسترینگ در پشت ران ، در حالیکه یک زانوی خود را خم کردهاید ه پشت دراز بکشید . پای دیگر را بلند کنید و آن را از زانو نگه دارید و دوباره به زمین بگذارید.

کشش عضلات سرینی :
به پشت بخوابید و پای راست را روی زانوی چپ بگذارید . پای چپ را از زمین بلند کرده و با دست پشت ران چپ را نگهدارید اکنون در ران راست احساس کشش خواهید کرد.

  نظرات ()
مطالب اخیر برنامه ترم زمستان گروه اسکیت هنری اسپین کتاب اسکیت هنری تقدیر شایسته از خانم فتحی مربی افتخار آفرین اسکیت هنری توسط هیات اسکیت تهران طناب زدن کتاب قوانین CIPA برای سال 2016 سایت هیئت اسکیت تهران مسابقات برون مرزی اسکیت هنری 2016 WIFSA یکشنبه ۱۳٩٤/٧/۱٢ ترم پاییز گروه آموزشی اسکیت هنری
کلمات کلیدی وبلاگ نمایشی (۱٢۳) عمومی (۱٠٠) سرعت (٥٥) عکس (٢٥) اگرسیو (۱٧) هاکی (۱۳) درباره وبلاگ (۱٢) ویدئو کلیپ (۱٠) نرمش و بدنسازی (٩) تفریحی و فیتنس (۸) گروه اسپین (۸) کلاس اسکیت (۸) skate (٦) آموزش اسکیت (٦) ماراتون (٥) تمرین (٥) اسکیت هنری (٤) دبل پوش (۳) تاریخچه (۳) لباس اسکیت (۳) رقص (۱) مسابقات (۱) کتاب اسکیت (۱) فیلم اسکیت (۱) firs (۱)
دوستان من About me کلاسهای آموزشی اسکیت تاریخچه نمایشی 2005 سرعت 2005 هاکی 2005 نمایشی 2006 هاکی 2006 سرعت ۲۰۰۶ سرعت ۲۰۰۷ نمايشی ۲۰۰۷ سرعت 2008 نمایشی 2008 هاکی 2008 تمرینات پلیومتریک برنامه تمرین 6 ماهه برای سرعت Snow White Frame جلوگيری از صدمات مقاله های ورزش عمومی کلاه ایمنی 24skate کتاب قوانين نمايشی کتاب قوانين سرعت نرمشهای اسکیت نمایشی نرمشهای سرعت و فيتنس 10 روش برای جلوگیری از تصادف سپيده اسلامی اخبار داخلی از پایگاه خبری کتاب قوانین اینلاین هاکی کتاب قوانین ایتلاین الپاین پرتال زیگور طراح قالب